Contactdetails

NLJUG
Postbus 54
3780 BB Voorthuizen

Telefoon
0900-BEL NLJUG (10 ct/m)
0900-2356558 (10 ct/m)

Fax
0342 475880

Email
Algemeen: info@nljug.org
Leden: members@nljug.org

BTW: NL814104484B01
KVK: 30200958

Bank
Rabo: 3123.20.973
BIC: RABONL2U
IBAN: NL47RABO0312320973
NLJUG te Son
Algemene voorwaarden 

Membership

Membership provides members free access to the NLJUG workshops and events on a variety of Java topics, held across the country on a regular basis. Plus on a quarterly basis the Java Magazine published by Array Systems. The NLJUG is a member of a worldwide network of Java User Groups.

Fill in the form to sign up.

NLJUG

Founded in 1998, the Dutch Java Users Group consists of business partners, software developers, application architects, technical managers, students, and new media developers that have a common interest in all aspects of Java Technology.

NLJUG partners

VX Company

Mediapartner

Het JavaMagazine, gratis bij een NL-JUG lidmaatschap

Lean Software Development - Agile software ontwikkeling in perspectief

Meer en meer ontwikkelteams passen agile methodieken toe, en niet zonder succes. Menig team merkt echter dat als ze zover zijn dat ze continu in korte iteraties waardevolle software opleveren, de rest van de organisatie de bottleneck wordt. De interne of externe klant kan niet snel genoeg nieuwe eisen en wensen aandragen of het duurt een half jaar voor de maandelijkse release in produktie gebracht wordt. We hebben zelfs projecten gezien waarbij het ontwikkelteam een goedlopend XP of Scrum team was, maar waarbij het project als geheel toch mislukte.

Scrum, XP, en menig ander proces hebben hier niet direct een antwoord op. Een relatief onbekende stroming onder de agile paraplu - Lean Software Development - geeft wel handvatten om verder te komen in dit soort situaties.

Lean software development is een paar jaar geleden geïntroduceerd door Mary & Tom Poppendieck en begint meer en meer in de belangstelling te komen. Het is geen methodologie, maar een raamwerk van een verzameling principes, die door verschillende technieken ingevuld kunnen worden:

  1. Eliminate Waste
  2. Build Quality In
  3. Create Knowledge
  4. Defer Commitment
  5. Deliver Fast
  6. Respect People
  7. Optimize the Whole

De focus ligt daarbij op de hele keten - van de wilde ideeën van de klant tot de harde euro's. Het is als het ware een bril waarmee je anders gaat kijken naar je ontwikkelprocessen en de organisatie eromheen (incl. produktmanagement, business processen, deployment, support). Daar zit zowel de kracht als de zwakte - kracht, want met andere ogen kijken helpt mogelijkheden te zien voor enorme verbeteringen in de hele keten (en die liggen niet altijd binnen het ontwikkelteam!); zwakte, want het maakt Lean software development wat abstracter en lastiger te begrijpen en toe te passen. In deze sessie geven wij inzicht in wat Lean software development nu precies is, hoe het zich verhoudt tot andere (agile) smaken en wat Lean software development bijzonder maakt.


 Download de presentatie

 


Marc Evers 
QWAN
Marc werkt als zelfstandig coach, trainer en adviseur, op het gebied van (agile) softwareontwikkeling en softwareprocessen. Hij helpt lerende organisaties te ontwikkelen die zich richten op continue reflectie en verbetering: apply, inspect, adapt. Daarnaast organiseert Marc workshops en conferenties op het gebied van agile en lean softwareontwikkeling, extreme programming, systeemdenken, theory of constraints en effectieve communicatie. Hij is medeoprichter van de Agile Open en XP Days Benelux conferenties. Marc weet praktijkervaring te combineren met brede kennis om tot vernieuwende oplossingen te komen. Hij gebruikt graag spel in zijn hooggewaardeerde workshops, om deelnemers met plezier te laten leren van ervaring.

Rob Westgeest 
QWAN
Na jarenlange ervaring in OO Software ontwikkeling, met UML, verschillende onwikkelprocessen en projectaanpakken, als ontwikkelaar, trainer en projectleider deed Rob in 2000 zijn eerste XP project. En met groot succes! Sindsdien helpt hij projecten en personen bij het toepassen van agile practices, principes en waarden. Rob ontwikkelt zichzelf en anderen continu door conferenties en gebruikersbijeenkomsten zoals SPA, XP Days, XP-NL en AgileOpen te bezoeken, mede te organiseren en workshops te geven. Rob legt op een eenvoudige manier lastige problemen uit, zodat zowel de problemen als de oplossingen eenvoudig te doorgronden zijn. Hij kan anderen snel laten ervaren wat hij geleerd heeft, en loodst zodoende teams om valkuilen heen. Zijn enthousiasme en gevoel voor humor maakt met Rob werken een feest.